Yenişehir ilçemiz.....
20 ŞUBAT 2017

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde bağlı İl Müdürlüklerinin organizesinde düzenlenen “Okullararası Halk Oyunları Yarışması’nda” yıldızlar kategorisi geleneksel ve sahnelemeli oyunlar dallarında il birincisi olan Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi öğrencileri, Okul Müdürü Ahmet Hamdi ATEŞ, Halk Oyunları Öğretmeni Mehmet AYŞİN ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nehir ÖZPINAR Yenişehir Belediye Başkanı Kaymakam Dr.Mehmet ÖZEL’i ziyaret etti. Halk oyunları yarışmasında birinci olan ekibe çeşitli hediyeler veren Başkan ÖZEL, başta halk oyunları ekibi olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik etti.

Belediye Başkanı ÖZEL, halk oyunlarının bu yöreyi sevmenin, memleketi sevmenin, insanları tanımamın bir anahtarı olduğunu, yapılan işin gençleri toplumda öne çıkaracak ve sosyalleştirecek bir faaliyet olduğunu vurgulayarak, bu yörenin yaşam biçiminin, sevincinin, hüznünün, oyunların her bir figüründe ifade edildiğini belirtti.

Yenişehir Belediye Başkanı Kaymakam Dr. Mehmet ÖZEL, ”Diyarbakırlı olmanın öne çıkarılması gereken değerleri halk oyunlarında kendisini buluyor. Bu yörenin kültürünü, duygularını, yaşam biçimini ve insanın kalitesini sahnede o oyunu oynarken izleyiciye yansıtıyorsunuz. Eğer sahnedeki bu elektriği karşınızdaki insana da veriyorsanız başarılı oluyorsunuz demektir. Bu iş bir kültür taşıyıcılığıdır. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum ve bu işin zorluklarına da katlanacağınızı biliyorum.”dedi.

Okul Müdürü Ahmet Hamdi ATEŞ, Başkan ÖZEL’e ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti ve “Öğrencilerin halk oyunları yarışmasında okulumuza birinciliği getirmeleri bu işi inanarak yaptıklarını gösteriyor” dedi.

İl birincisi olarak Bölge finallerine katılmaya hak kazanan değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.